רול בטון רול חלודה

רול בטון רול חלודה לחיפוי פנים וחוץ על תשתית קיימת

 אחת הדרכים לחידוש מראה של אלמנטים שונים בבית ומחוצה לו היא יישום של רול בטון רול חלודה באמצעות הדבקה בלבד. היתרון של העניין ברור – במקום לשפץ בהוצאות גדולות, "מסתירים" את הליקויים האסתטיים באמצעות חיפוי איכותי ומגיעים לתוצאה הנדרשת בצורה מהירה ומשתלמת יותר. בימינו ניתן למצוא מגוון רחב ביותר של סוגי חיפויים, כאשר אבן סיב מהווה אפשרות נהדרת ומבוקשת במיוחד. במה בדיוק מדובר ולמה זה כל כך כדאי? מייד תבינו.

מהי אבן סיב ?

תשכחו מכל מה שידעתם עד היום לגבי אריחים שמשמשים לצרכי חיפוי. כיום כבר אין הכרח להשתמש באריחים כבדים שגורמים לעבודות החיפוי להיות ממושכות, מלכלכות ומסורבלות. כל שיש לעשות הוא להתקשר עם חברה שמתמחה בייבוא ושיווק של אריחים על בסיס אבנים טבעיות אלסטיות דקות במיוחד , אבן סיב, בשפה המקצועית. מדובר במגוון רחב ביותר של אריחים אשר מגיעים בעובי של 1 עד 2 מ"מ בלבד כגון רול בטון רול חלודה , לעומת האריחים הקלאסיים שהינם בעלי עובי של 2 ס"מ לפחות. הבדלי העובי מייעלים מאוד את תהליכי יישום החיפוי, כך שלמעשה, אם תרצו, תוכלו אף לבצע את המשימה בעצמכם. האריחים עצמם עשויים מאבנים טבעיות בלבד כגון אבני שיש, אבן חברון או אבן צפחה והן משקפות בצורה מדוייקת את המראה והתכונות הפיזיות של האבן המקורית, רק בהרבה פחות משקל ועובי.

מאפיינים עיקריים של אבן סיב אלסטית טבעית.

המאפיין העיקרי של חיפוי באמצעות אבן סיב אלסטית טבעית הוא כאמור קלות העבודה עם האריחים. כל שיש לעשות הוא להכין את השטח לחיפוי, לנקות מאבק, למרוח בדבק מתאים ולהדביק את אריחי החיפוי. האריחים מגיעים בצורת יריעות וניתן לחתוך אותם באמצעות סכין יפנית או מספרים בקלות – אין צורך במסורי דיסק, פטישים וכוח פיזי. כמובן שהדבר מתבטא גם במחיר הנוח יותר. אם עבור סוגים אחרים של ריצוף לבית מחיר העסקה הינו מראש גבוה יותר בשל עלויות החומר (האריחים עבים וגדולים יותר) וההתקנה המסובכת (תהיו זקוקים לאנשי מקצוע יקרים), הרי שבמקרה של חיפוי על בסיס אבן סיב טבעית אלסטית מדובר במחירים נמוכים בהרבה

אריח חלודה אבן סיב

רול חלודה 2 מילימטר – אבן סיב

 

 

 

 

 

 

 

 

מעבר לזאת, ניתן לציין עוד מספר מאפיינים שהופכים את סוג החיפוי הזה לכל כך מבוקש ומשתלם:

  • אלסטיות – השם של סוג חיפוי זה מעיד על יתרון מרכזי נוסף – אלסטיות שמאפשרת לחפות לא רק משטחים ישרים אלא גם מעוגלים ללא בעיה.
  • עמידות בחום – משום שמדובר באבנים טבעיות, החיפוי יכול לעמוד בטווח רחב מאוד של טמפרטורות, קרות וחמות באופן קיצוני, כך שניתן להשתמש בחיפוי גם במקומות רטובים למיניהם.
  • משקל – עד 3 ק"ג למ"ר כך שניתן להתקין את החיפוי מבלי להפעיל עומס על המשטח המחופה.
  • עיצוב – זהה למראה האבן הטבעית עם עשרות ואף מאות של אפשרות בחירה.
  • שימוש פנים וחוץ – בזכות העמידות הגבוהה, ספיגת הנוזלים המינימאלית וסינון UV בדרגה גבוהה, ניתן להשתמש באבן סיב אלסטית טבעית גם בתנאי חוץ.
  • בידוד אקוסטי – לחיפוי אבן סיב יכולות מעולות גם בהפחתת רעשים.
  • חסינות אש – מה שמאפשר התאמה מלאה גם בכל הקשור לתנאי רישוי עסקים.

עם כל כך הרבה יתרונות נהדרים, אין זה פלא כי הביקוש לסוג חיפוי זה רק הולך ועולה.

 

אריח בטון - אבן סיב

רול בטון ורק עובי 2 מילימטר – אבן סיב

 

 

 

בטון אלסטי מסורק – אבן סיב

 

 

 

 

מקומות מומלצים לשימוש בחיפוי אבנים אלסטיות

כעת כשהבנתם במה מדובר, תוכלו להפליג בדימיון ולהתחיל לחשוב על הייישומים הרבים והמגוונים שתוכלו לבצע באמצעות חיפוי על בסיס אבן סיב טבעית אלסטית. למשל, מקובל מאוד להשתמש בחיפויים האלסטיים הללו בסלון על גבי הקיר שעליו מותקנת הטלוויזיה, כחיפוי בסביבת קמינים, במטבח מעל השיש, כחיפוי של ארונות תקשורת או תעלות גבס, על גבי קירות האמבטיה ואפילו על גבי דלתות או ריצוף הפנים של הבית. באמצעות אבנים אלסטיות טבעיות ניתן לחפות גם כניסות לובי של מבני מגורים או משרדים, עמודים, חומות וגדרות וכל זאת ללא צורך בהכנה מראש. בקיצור, השמיים הם הגבול מבחינה עיצובית ופונקציונאלית עם חיפוי אבן סיב איכותי.

 

חלודה

חיפוי חלודה במטבח – אבן סיב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבנים אלסטיות לחיפוי פנים וחוץ – טיפים נוספים

על מנת לבצע בחירה נכונה של חיפוי אבן סיב, חשוב להיות מודעים גם למספר הבדלים שקיימים בין סוגי אריחים שונים בשוק בישראל:

  • טבעי לעומת סינתטי – שימו לב! ניתן למצוא חיפויים אלסטיים לחיפוי פנים וחוץ שאינם עשויים מאבנים טבעיות, אלא מפולימרים כאלו ואחרים. גם במקרה זה ישנן איכויות מרשימות של מספר מותגים, אך ההמלצה שלנו אליכם היא לבחור בכל זאת באבנים טבעיות על מנת להשיג מראה מרשים וליהנות מתכונות החומר המקוריות.
  • סוגיית ההדבקה – אריח על בסיס אבן סיב טבעית מאפשר התקנה קלה ביותר שלו. אין צורך למרוח שכבת דבק (מה שבדרך כלל נדרש בעבודה עם חיפויים אלסטיים אחרים) אלא רק להסיר את הנייר שבצידו האחורי של החיפוי ולהדביק למשטח. במידת הצורך ניתן להשתמש בדבקים צמנטיים לצרכי הדבקה חזקה ביותר (במיוחד בתנאי חוץ וכאשר התשתית רעועה).
  • מידות אריחי החיפוי – שימו לב שהאריחים שאתם רוכשים רחבים דיו, כך שתמיד תוכלו לחתוך אותם למידות הרצויות. האריחים הסטנדרטיים מגיעים במידות של 60/30 ו- 50/25, אך ניתן למצוא גם אריחים במידות פחות רחבות דוגמת 60/15.
קורטן בעובי 2 מילימטר בסלון

קורטן דק מאד בעובי 2 מילימטר בלבד בחיפוי קיר – אבן סיב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כעת כל שנותר לכם הוא להתקשר עם חברה אשר מייבאת ומשווקת אריחי אבן סיב טבעית איכותיים ומגוונים. תוכלו אף לברר לגבי מתקין חיפויים מקצועי, במידה ואינכם בטוחים לגבי יכולותיכם לבצע את הפעולה באופן עצמאי. כך או כך, הדבר עדיין יעלה לכם פחות משיפוץ או שימוש בסוגי חיפויים אחרים.

 

באדיבות אתר טוב תודה.