פורניר אבן

פורניר אבן הקליפה העיצובית של האבן הטבעית

פורניר אבן הינו עשוי מקילוף של הקליפה של אבן טבעית , למעשה שופכים על בלוק של אבן שכבות חומר אפוקסי וממתינים שיתייבש , לאחר 24 שעות מושכים את הדבק אפוקסי שלמעשה מושך איתו את קליפת האבן יחדיו , זה למעשה התהליך של יצירת האבן.

היתרונות הבולטים של האבן הינם שהחומר מאד דק בעובי 2 מילימטר בלבד ולמעשה אפשר ליישם אותו על כל תשתית ישרה גם בפנים וגם בחוץ.

מידות האבן הפופולאריות הנמכרות בארץ של פורניר אבן :

המידות הפופולריות הינם 122/61 , 244/122 , 285/122 , והחומר יכול להתאים גם לחללים רטובים כגון אמבטיות , חיפוי דלתות חוץ , חיפוי קירות בשרותים ועוד. האבן נקראת גם אבן סיב מיכוון שחברת אבן סיב הינה החברה הראשונה בארץ ובין היחידות שמייבאת ומיישמת את המוצר. רצוי לציין שיישום המוצר מצריך מיומנות גבוה בעבודה ודיוק , הסיבה העיקרית שהחומר דק מאד ומאד קשה לעבוד איתו.

באבן סיב אפשר למצוא מלאי גדול באספקה מיידית של המוצר ב50 גוונים שונים , מיכוון שהפורניר הינו עשוי מאבן טבעית יתכנו שינויים במרקם וגוון האבן לכן בחברתינו מאפשרים למיין את האבן לפני ההתקנה על הקיר.

חיפוי אבן צפחה שחורה - אבן סיב

פורניר במטבח – אבן סיב

חיפוי אבן של אבן סיב

פורניר אבן בפינת אוכל – עיצוב דלית משיח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קיימים במלאי באספקה מיידית גוונים רבים שהטקסטורה שלהם שונה מאבן לאבן , חלקם חלקים יותר מחוספסים וחלקם פחות מחוספסים , השינוי תלוי כמובן במרקם את האבן הטבעית עצמה. כמו כן באבן סיב מוכרים חומרים נלווים לביצוע העבודה כגון דבק אלסטי מיוחד שמתאים להדבקת האבן , ספי אלומיניום מיוחדים המתאימים לאבן , וסילר מיוחד שמתאים לאבן מסוג זה. אחד הדברים החשובים ביותר הינו מריחת סילר בסיום העבודה , הסילר הינו חומר הגנה שבא להגן על האבן מפני הכתמה ולכלוך שנספג באבן , קיימים 2 סוגי סילרים עיקריים האחד סילר שקוף שלא משנה את גוון האבן כלל והשני סילר כהה שגורם לאבן להיות הרבה יותר כהה , לרוב הלקוחות מעדיפים את הסילר השקוף שמשאיר את האבן באותו פורמט ולא משנה כלל את צבעה. המריחה של הסילר הינה בשלב הסופי של התקנת האבן ולרוב נעשה עם ספוג או רולר פשוט.בגלל שהאבן מוגנת על ידי הסילר היא גם מתאימה לחללים רטובים.

האבן מתאימה ועמידה גם לחללים רטובים כגון :

1.חיפוי במקלחת

2.חיפוי מעל השיש במטבח

3.בתוך מקלחונים

4.חיפוי מזרקות

5. ריצוף מקלחות ושרותים

6. חיפוי חוץ של וילות ובתים פרטיים

7. חיפוי גדרות

אבן מדוקדקת של אבן סיב

אבן דקיקה אלסטית אבן סיב

אבן אלסטית - אבן סיב

אבן אלסטית דקה – אבן סיב